דברו איתנו!

השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם

  דבר ראשון שים קסדה: פרשת ויצא

  באמצע יום חם מאוד, הפועלים בבניין עובדים ללא הרף. ובין כל העובדים בלט אדם מבוגר שהיה שונה מכולם, זקן ארוך עיטר את זקנו, וכל היום היה מסתובב עם פנים רציניות, שמו היה הרב חיים עוזר אלפרוביץ'.
  יום אחד מנהל העבודה החליט שזה לא הגיוני שאדם מבוגר עובד עבודת כפיים. הוא הגיע לר' חיים עוזר ואמר לו: "הרב חיים , אחרי מחשבה מרובה, ואחרי שראינו את מסירותך. החלטנו לתת לך עבודה במשרד."
  הרב חיים עונה לו בלי להתבלבל: "לא. אני לא מעוניין". המנהל המופתע שואל אותו: "מדוע? הלא אתה אדם מבוגר, ולמה לך לעבוד בשמש היוקדת במקום המשרד הממוזג?" והרב חיים עונה: "שאני עובד בידיים, הראש פנוי לחשוב בדברי תורה, ועכשיו אתה רוצה שאכניס בעבודה גם את הראש??!!"

  הפרשה מספרת על יעקב שבורח מפני אחיו, ומגיע להר המוריה, ושם הוא נשכב לישון וכתוב: "ויקח מאבני המקום וישם מראשותיו וישכב במקום ההוא". כלומר: הוא לקח אבנים והקיף איתם את ראשו. ורש"י מפרש: "להגן מפני חיות רעות". וזה לא מובן: אם הוא מפחד אז שיקיף את כל הגוף, ואם  לא שלא יקיף בכלל, מה העניין בראש?

  בהקדים: כתוב "יגיע כפיך כי תאכל אשריך וטוב לך". יעקב בא לומר לנו, שבידיים צריך להתייגע, אבל הראש צריך להיות מוגן מכל הטרידות לדברים שבקדושה. 

  יעקב ידע: "אני הולך לעבוד לא מעט זמן בבית לבן (21 שנים). וצריך שבזמן הזה שהראש יהי' מוגן מ'חיות רעות" הנמצאות בבית לבן. וזה מה שנתן לו את הכח להיות בבית לבן 21 שנים (!) ולא להתפעל ממנו, כי ההגנה העיקרית הייתה על הראש.

  וההוראה מזה אלינו: בכל העניינים בעבודה וכדומה, עלינו להשקיע את הידיים, אבל הראש צריך להיות מוגן בדברים של קדושה כמו חינוך הילדים וכדומה. וככה  נגיע ליעוד: "ומלאה הארץ דעה את ה' כמים לים מכסים". בגאולה העתידה.

  שבת שלום

  מאת שניאור זלמן ציפורי

  שתף

  תורמים ארוחה, מזדקנים בכבוד!

  בית התמחוי שלנו מחלק כ-600 מנות מזון מדי יום, לקשישים תושבי קריית שמונה והסביבה. יש מהם ניצולי שואה, אנשים שהקימו את העיר, ועוד רבים. בנוסף, אנו מחלקים מדי שבוע סלי ירקות לנזקקים, ולקראת החגים סלי מזון מיוחדים.
  המנות נארזות על ידי סטודנטים מתנדבים ומלגאיים, מתנדבות מארגון "החברות של בני", ואנשים ונשים טובים שרוצים לעזור.
  בית התמחוי לא מתפקד רק כמקום לחלוקת מזון, אלא גם כמקום מפגש חברתי ומועדונית לקשישים המסוגלים פיזית להגיע אליו, שם מתקיימות עבורם פעילויות שונות.
  אנו מזמינים אתכם להיות שותפים איתנו בדרך. יחד איתכם נוכל להמשיך לתת לאנשים היקרים האלו את הכבוד המגיע להם.
  אנו מודים לכל אחד ואחת מכם על תרומתו. כל צעד כזה מקדם אותנו אל היעד.